php با آماری خیره کننده، محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی طراحی سایت میباشد. این زبان برنامه نویسی، زبان توسعه بسیاری از نرم افزارهای سایت ساز محبوب از جمله وردپرس و جوملا نیز میباشد. بیش از ۷۵ درصد از تمام وبسایت های دنیا با زبان برنامه نویسی php طراحی شده اند. ۱۰۰۱وب پس از بررسی طرح کسب و کار شما و نیازسنجی های لازم در صورتیکه پیاده سازی وبسایت شما بر بستر وردپرس نیاز به کدنویسی های زیاد داشته باشد و یا امکان پیاده سازی با وردپرس وجود نداشته باشد خدمات طراحی سایت با Php خود را به شما پیشنهاد خواهد داد.

در نگارش های جدید php؛ بهینه سازی های زیادی بر روی این زبان ایجاد شده و باعث شده از لحاظ عملکرد و سرعت بهبود های زیادی را در سایتهای php شاهد باشیم. بر همین اساس فریم ورک های زیادی بر پایه زبان php ایجاد شده است که استفاده از آنها باعث بهبود کیفیت، امنیت، سرعت و کارایی برنامه‌ها و سایت‌های نوشته شده با php میشود.

تیم برنامه نویسی ۱۰۰۱وب نیز برای برنامه نویسی سایتهای استاندارد که امکان بروزرسانی و توسعه راحت داشته باشند از معروفترین فریم ورک های php مانند لاراول (laravel) جهت طراحی سایت Php برای مشتریان خود استفاده میکند.