با گسترش روزافزون استفاده از موبایل و دستگاه های تلفن همراه؛ طراحی اپلیکیشن موبایل بسیار حائز اهمیت شده است. توصیه میگردد که در کنار طراحی سایت، برای کسب و کارتان اپلیکیشن موبایل نیز طراحی کنید. این موضوع مخصوصا برای تکریم و راحتی کار مشتریان دائمی شما بسیار حائز اهمیت است.

طراحی اپلیکیشن موبایل ، فرآیند طراحی برنامه های قابل اجرا بر روی پلتفرم های مختلف موبایل (سیستم عامل های اندروید و ios) میباشد.

بطور کلی سه نوع طراحی اپلیکیشن موبایل داریم:

  1. اپلیکیشن های محلی (Native Mobile app): در این نوع اپلیکیشن ها برای هر پلتفرم موبایل (اندروید و ios) باید بصورت جداگانه برنامه موبایل تولید شود. یعنی یک نرم افزار با زبان برنامه نویسی جاوا بر روی فریم ورک اندروید استودیو برای سیستم عامل اندروید (طراحی اپلیکیشن اندروید) و یک برنامه موبایل با زبان برنامه نویسی swift بر روی فریم ورک xcode برای سیستم عامل ios (طراحی اپلیکیشن ios) که مخصوص گوشی های اپل میباشد.
  2. اپلیکیشن های HTML5: این نوع اپلیکیشن ها بر پایه تکنولوژی وب مانند html5، جاوا اسکریپت و CSS بوده و بزرگترین عیب آنها عدم امکان استفاده از قابلیت های محلی (native) گوشی های موبایل میباشد و مزیت آن امکان یکبار طراحی برای همه پلتفرم های موبایل است. این نوع میتواند برای برخی اپلیکیشن ها گزینه مناسبی باشد.
  3. اپلیکیشن های هیبریدی: ترکیبی از دو نوع بالا بوده و بصورت خلاصه اپلیکیشنهایی بر پایه html5 و جاوا است که میتواند از بسیاری از قابلیت های native گوشی نیز استفاده کند. در این نوع اپلیکیشن ها نیز با تغییراتی کم میتوان خروجی های مناسب برای همه پلتفرم های موبایل (اندروید و ios) را داشت.

تیم فنی ۱۰۰۱وب با بررسی و نیازسنجی پروژه شما بهترین گزینه برای طراحی اپلیکیشن موبایلتان را برایتان انتخاب خواهد کرد.